Podpis a obsah koaliční smlouvy

, aktualizováno:
Podpis a obsah koaliční smlouvy

V úterý 30. října podepsalo čtrnáct zastupitelů, zvolených do Zastupitelstva města Rožnov pod Radhoštěm za hnutí ANO 2011 (7 mandátů), Nezávislé Rožnováky (4 mandáty) a Zdravý Rožnov (3 mandáty) koaliční smlouvu na období 2018-2022. Podpisu této smlouvy předcházela povolební dohoda o spolupráci, která vyústila právě v koaliční smlouvu.

„Koaliční smlouva obsahuje základní pravidla fungování mezi třemi celky, které se dohodly na spolupráci v Rožnově pod Radhoštěm s tím, že zásadní body smlouvy se týkají věcí, které definují náš vztah v případě nějakého problému. Koaliční smlouva tedy obsahuje popis přístupu k problémům, na které nebudeme mít jednotný názor," uvedl ke koaliční smlouvě starost Rožnova Radim Holiš.

„Původní snaha při povolebních jednáních byla vytvořit čtyřkoalici, abychom v zastupitelstvu měli nejsilnější možný mandát. Nakonec jsme ale koaliční smlouvu uzavřeli mezi hnutím ANO 2011, Nezávislými Rožnováky a Zdravým Rožnovem," doplnil starosta Holiš.

V podepsané koaliční smlouvě je také definováno, které gesce si jednotliví uvolnění členové zastupitelstva a členové rady města rozdělí.

„Největší změna proti koaliční smlouvě za minulé volební období spočívá v tom, že se v ní objevily i věci, které nefungovaly v předcházejícím období, tak abychom nyní mohli vše řešit rychleji a efektivněji. Ta zkušenost z předchozích čtyř let na radnici je zde zapracována," uzavřel Radim Holiš.

Do konce roku doplní uzavřenou koaliční smlouvu programové prohlášení, ve kterém budou definovány hlavní programové priority radnice na roky 2018-2022.


Autor: