Pokladnička na podporu obnovy Libušína se vrací na Pustevny

, aktualizováno:
Pokladnička na podporu obnovy Libušína se vrací na Pustevny

Pokladnička se na Pustevny vrací zhruba po roce. Na začátku srpna 2014 ji neznámý zloděj i s penězi odnesl. Měsíc předtím se do kasičky někdo vloupal a vzal peníze.

„Nějakou dobu trvalo, že se podařilo s firmou domyslet systém zabezpečení, technický i elektronický, pokladničky tak, abychom eliminovali znovu odcizení celé pokladničky či vykradení obsahu. Zároveň se nám podařilo vyjednat s pojišťovnou pojištění sbírkového obsahu," uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Samotná sbírka na obnovu objektu byla prodloužena do 3.3.2017. Aktuální stav sbírkového konta muzea je více než 8,48 mil. Kč. Další možností příspěvku na sbírku je zaslání dárcovského SMS ve tvaru DMS PUSTEVNY na 87 777. 1 ks SMS stojí 30,- Kč, z toho jde 28,50,- Kč na sbírkové konto (toto DMS konto spravuje Nadační fond Českého rozhlasu a prostředky budou posléze převedeny na sbírkové konto muzea).

Do listopadu letošního roku (podle smlouvy) by měla být zpracována projektová dokumentace na samotnou obnovu objektu. Poté bude vypsán tender na samotnou firmu na rekonstrukci objektu.