Policie dopadla dealera pervitinu, kterého sledovala rok

, aktualizováno:
Policie dopadla dealera pervitinu, kterého sledovala rok

Kriminalisté se několik měsíců zabývali činností čtyřicetiletého muže z Rožnova pod Radhoštěm. Zmapovali jeho výrobu a distribuci pervitinu, kdy zjistili, že drogu vyráběl na několika místech okresu Vsetín v okolí Valašského Meziříčí a také na území okresu Nový Jičín. Jednalo se nejméně o období od předloňského prosince. Vyrobený pervitin potom sám užíval, ale prodal jej i několika osobám a to ve více jak dvaceti případech.

"Více jak roční práce kriminalistů zabývajících se problematikou drog vyústila k zadržení tohoto výrobce pervitinu. Zadržení proběhlo v pondělí v jedné z obcí u Valašského Meziříčí, a to s pomocí policistů Pohotovostního a eskortního oddělení Zlín. Kriminalisté při provedených prohlídkách prostor, které muž užíval, našli chemikálie, nádoby, pomůcky a laboratorní sklo potřebně k výrobě pervitinu," informoval tiskový mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Muž si následně vyslechl obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ke konci pracovního týdne putoval před soud. Výrobce drog nakonec skončil ve vazbě.

Kriminalisté nadále pracují na získání dalších informací k jeho trestné činnosti.