POZVÁNKA: 1. FbK Sršni Rožnov - Gullivers Brno

, aktualizováno:

Právě proti Gullivers zaznamenal Rožnov v minulé sezóně jednu z nejtěžších porážek, proto při prozatímní pozitivní vlně posledních vítězství jistě budou chtít Sršni soupeři porážku vrátit i s úroky. Brňané Sršně loni doslova přejeli a malou útěchou může být fakt, že se jednalo o utkání Sršňů na venkovním hřišti.

Gullivers mají v letošní sezóně (stejně jako v minulé) slabší rozjezd, ovšem loňská šňůra v 2. polovině sezóny budí ze soupeře respekt. A poslední výsledky naznačují, že Gullivers se pomalu dostávají do lepší pohody. Budeme tedy věřit, že domácí prostředí bude rozhodující miskou na vahách.

Klub soupeře vznikl v roce 2006 a v současnosti má přihlášeno 11 týmů v soutěžích ČFBU. Své první florbalové krůčky dělal v klubu současný hráč mistra republiky (Tatranu Střešovice) a seniorské reprezentace – Tom Ondrušek. Velkou výhodu brněnský klub spatřuje v odborném vedení od nejmladších žáků systémem všeobecného rozvoje všech sportů a až později se členové klubu profilují ke svému sportu.

Sršni se v přípravném období utkali s Gullivers na neutrální půdě v Bystřici pod Hostýnem v rámci tamního soustředění Sokolů z Brna. Z utkání odešli poraženi 3:5, přestože ještě v polovině utkání vedli 3:1.

V minulém utkání zaznamenal hattrick Petr Krhut, vítěznou branku vstřelil Jakub Barabáš, nicméně největší herní posun zaznamenal Tomáš Knebl, který tím zvedl výkon celé 3. formace, a který k utkání s Gullivers vzkázal: „Zdravím sportovce – baví Vás florbal? Jestli ano, tak se přijďte mrknout na náš zápas proti brněnským Gullivers a pomozte nám prodloužit naši neporazitelnost na 6 zápasů!“