Pozvánka na víkend 12.-14.12.

, aktualizováno:

Od 10,00 do 16,00 hodin bude o nadcházejícím víkendu mimořádně otevřena Jurkovičova rozhledna. Město se tak snaží vyjít vstříc zájemcům o pohled na Rožnov v době konání muzejního Vánočního jarmarku.

Valašské muzeum v přírodě připravila na sobotu 13.12.2014 tradiční Vánoční jarmark. Jeho základem je pestrá nabídka dárků z dílen lidových řemeslníků a velké množství stánků s nejrozličnějším sortimentem. V bohatém doprovodném programu se představí například vynikající Vrchárský orchestr Juraja Pecníka, dětský folklorní souboru Hajovčeka ženská pěvecká skupina Zvonica z obce Strečno, soubor Sedmikvítek z Frenštátu p. R., areál Dřevěnéhoměstečkaoživíobchůzky mikulášské družiny z Valašských Klobouk a lucek ze souboru Radhošť. V areálu Valašské dědiny pak pokračuje program Vánoce na dědině, ve kterém se pracovníci muzea proměňují v hospodyně a hospodáře, pana učitele, řemeslníky, Mikuláše, čerty a Lucky. A návštěvníci se s nimi vydají na vánoční cestu v minulém století.

Město Rožnov pod Radhoštěm zve v neděli 14.12.2014 v rámci mikroprojektu Tradice bez hranic na pořad Večer při svíčkách, ztvárňující hudební a dramatické obrazy času adventního a vánočního z moravsko-slovenského pomezí. Od 16,00 hodin se v Janíkově stodole představí folklorní soubory Považan z Považské Bystrice, Troják z Valašské Bystřice, Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm a také řada sólistů, kteří přiblíží atmosféru přástek. Program je součástí mikroprojektu Tradice bez hranic, který je spolufinancován z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.

Rožnovská Základní umělecká škola připravila na neděli 14.12. třetí Adventní koncert. V jeho programu vystoupí cimbálová muzika a žáci literárně-dramatického obor ZUŠ Rožnov p. R. Sbírka bude věnována ve prospěch ZŠ Praktické Rožnov p. R.

Zájemci o ukázku zuberského vyšívání, pečení a zdobení perníčků a výrobu dřevěných zvonečků zamíří určitě také v neděli 14.12. do IC Zvonice na Soláni. Od 10,00 do 15,00 hodin je tam připravena ukázka uvedených výrob.

Sportovní fanoušci a především florbalisté dobře vědí, že se v Rožnově hraje 1. Florbalová liga mužů. V rámci jejího 13. kola se v sobotu 13.12.2014 od 19,30 hodin střetnou v hale SŠIEŘ domácí Sršni s týmem Spartaku Pelhřimov.


Autor: