Pozvánka na víkend 18.7.-20.7.

, aktualizováno:

Valašské muzeum v přírodě zve v sobotu 19. července na 21. Pekařskou sobotu. Areál Dřevěného městečka provoní čerstvě upečené pečivo, součástí akce je také soutěž o nejlepší chleba a rohlík. Pořad Pekařská sobota se koná od 9.00 do 19.00 hodin a návštěvníci se mohou v odpoledních hodinách od 15.00) těšit na koncert Petra Spáleného s kapelou Apollo Band. Od 17.00 vystoupí Altai Kai s ukázkou hrdelních zpěvů z ruské Altaje (tyto zpěvy jsou zapsány na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO). Péct chleba se bude zároveň i v areálu Mlýnské doliny (vodní mlýn z Velkých Karlovic – Miloňova) a Valašské dědiny (objekt z Nového Hrozenkova č. 24).

V sobotu večer se můžete vydat na Jurkovičovu rozhlednu. Ta od 21,00 do 24,00 hodin nabídne noční pohled na Rožnov pod Radhoštěm a jeho okolí. Občané města i jeho návštěvníci se mohou těšit nejen na osvětlený Rožnov, ale také údolí Rožnovské Bečvy, kde je v „zářících" městech obtížné určit hranice Rožnova, Zubří, Zašové a Valašského Meziříčí.

Zájemci o noční výstup k rozhledně by si na cestu měli vzít baterku nebo čelovku, trasa vede neosvětleným lesem.

V neděli 20. července ožije areál Mlýnské doliny Valašského muzea v přírodě troškou recese a vzpomínkami na zapomenuté rožnovské plovárny, které hojně využívali i lázeňství hosté města. V rámci programu nazvaného Rozmarné léto v Mlýnské dolině se nad zemí se projdou provazochodci, uvidíte tance z počátku 20. století, které se můžete i naučit, a mladá dechová hudba zpříjemní celé odpoledne do 18.00.

Závěr víkendu si pak můžete užít s výborným hudebním tělesem. V rámci Letního náměstí se na Masarykově náměstí v Rožnově představí Swing band Jindřicha Dořičáka. Koncert začíná v 18,00 hod.

 LETn.JPGvecerni-vyhledy-z-rozhledny.jpg

 


Autor: