Pozvánka na víkend

, aktualizováno:

V pátek 29. května se ve farním kostele Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční benefiční koncert hudebního seskupení Cimballica, na který naváže noční prohlídka kostela pro malé i velké. Koncert začíná v 19,30 hodin.

Sobota 30.5.2015 bude ve Valašském muzeu v přírodě patřit dětem. Připraven je pro ně Slabikář devatera řemesel, ve kterém si především děti mohou vyzkoušet řadu řemesel: výrobu vizovického pečiva, voskových svíček, provaznictví, zdobení perníčků, plstění vlny za sucha, vybíjení do kůže, tkaní na stávku, batika a modelování z hlíny. V rámci programu vystoupí ve 13,00 hodin 13.00 vystoupí Divadlo V batohu a v 15,00 Valašský soubor písní a tanců Malý Beskyd ze Zubří.

Hotel Energetic připravil také na sobotu 30.5. Dětský den s šermíři. Od 14,00 hodin si můžete na louce u hotelu vyzkoušet soutěže pro děti, jízdu na ponících a součástí akce je také bohatý doprovodný program.

Neděle 31.5.2015 bude ideálním dnem pro výlet na hřeben Javorníků. Partnerská města Rožnov p.R. a Považská Bystrice pořádají u horské chaty Kohútka tradiční Bezhraniční valašení.

V Rožnově pod Radhoštěm se pak v neděli 31.5.2015 koná Dětský den organizovaný Dvorem Hradisko. Bohatý program začíná v 11,00 hodin.

Poslední akcí, na kterou vás zveme, je rovněž tradiční Kácení máje ve Valašském muzeu v přírodě. Na lidové slavnosti se divákům představí národopisný soubor z jižního Valašska - KLOBUČAN z Valašských Klobouk.