Přepadl poštu se zbraní v ruce, pracovnice mu peníze odmítla vydat

, aktualizováno:
Přepadl poštu se zbraní v ruce, pracovnice mu peníze odmítla vydat
 post1.jpgpost2.jpgpost3.jpgpost4.jpg

 

Bylo deset minut před čtvrtou hodinou odpoledne, když v budově hlavní pošty nacházející se na náměstí Míru přistoupil k přepážce, kterou obsluhovala pětapadesátiletá žena z Rožnovska, neznámý muž s kapucí na hlavě. Beze slova položil před zaměstnankyni pošty lístek s napsaným požadavkem o vydání peněz, přičemž na ni mířil podle ženy krátkou střelnou zbraní. Pracovnice mu odmítla peníze vydat, a tak lupič nakonec, aniž by cokoli řekl, odešel s prázdnou rychlým krokem z pošty ven.

„Mělo se jednat o muže ve věku kolem 30 let, štíhlé postavy, vysoké kolem 170-175 cm. Na hlavě měl kapuci. Oblečené měl modré rifle a mikinu v barvě khaki s drobným vzorem," uvedla tisková mluvčí okresní policie Lenka Javorková.

Na poště bylo v době přepadení několik zákazníků a rovněž několik zaměstnanců. Přepadení proběhlo bez nějakého rozruchu, zbraň se snažil pachatel zakrývat rukou, takže si přepadení zřejmě nikdo z přítomných nevšiml.

„Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po muži uvedeného popisu, kterého zachytily bezpečnostní kamery, z nichž jsme pořídili fotografie. Pokud by někdo muže na fotkách poznal, nebo si ho na poště nebo při vcházení či vycházení všiml, ať kontaktuje policii na lince 158," sdělila Javorková.

Bezprostředně po oznámení přepadení začali policisté z rožnovského obvodního oddělení společně se strážníky městské policie po lupiči pátrat, ovšem zatím bezvýsledně. „Případ si převzali kriminalisté specializující se na násilnou kriminalitu, kteří přivítají od veřejnosti jakékoli informace k lupiči. Pachateli hrozí v případě dopadení za trestný čin loupež až desetiletý trest odnětí svobody," uzavřela mluvčí.