Ředitelé městských příspěvkovek projdou hodnocením

, aktualizováno:

Deset ze třinácti ředitelů městských příspěvkových organizací čeká hodnocení jejich činnost za uplynulých šest let. A také obhajoba koncepce další činnost a rozvoj organizace ve střednědobém výhledu.

„V roce 2016 schválila rada města pravidla pro hodnocení pracovních činností ředitelů městských příspěvkových organizací. U školských zařízení tuto povinnost ukládá školský zákon, my jsme ji ale rozšířili na všechny městské příspěvkové organizace a jejich ředitele. Je jejich úkolem doložit kvalitní činnost za uplynulé období a především výhled a plány na dalších šest let," uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Letošní hodnocení proběhne od 28. února do poloviny března a netýká se pouze tří ředitelů. „Ředitel ZŠ Pod Skalkou je ve své funkci teprve od ledna tohoto roku a ředitele SVČ Rožnov a ZŠ 5. Května toto hodnocení čeká v příštím roce," doplnil Jan Kučera.

Konečné slovo po hodnocení ředitelů bude mít rada města, která rozhodne o tom, zda příslušný ředitel bude ve své funkci pokračovat nebo bude na jeho pozici vyhlášen konkurz.


Autor: