Řidičáky si do konce roku musí vyměnit ještě 300 řidičů

, aktualizováno:

Povinnost vyměnit si stávající řidičské průkazy za nové se týká všech řidičů, kterým byl jejich průkaz vydán do 30.dubna 2004. Na Rožnovsku čeká výměna řidičského průkazu ještě přibližně 300 řidičů.

Je nutno, aby všichni, kterých se toto týká, zamířili na odbor dopravy rožnovského MěÚ co nejdříve. „Vyhotovení nového řidičského průkazu trvá přibližně 10 až 12 dnů. Vzhledem k tomu, že se blíží konec roku, je pro podání žádosti k výměně řidičského průkazu jeden z posledních termínů," upozornil vedoucí odboru dopravy Petr Opálka.

Odbor dopravy, agenda registru řidičů zároveň žádá držitele řidičských průkazů, kteří si již zažádali o výměnu řidičského průkazu, ale ještě si nový řidičský průkaz nepřevzali, aby tak učinili, co nejdříve, jelikož Městský úřad Rožnov pod Radhoštěm bude pro veřejnost otevřen v tomto roce do dne 23. prosince 2013.

Pokud si řidiči včas svůj průkaz nevymění, hrozí jim od 1.1. 2014 ze strany policie nebo správního orgánu pokuta, jelikož nebudou mít platný řidičský průkaz.


Autor: