Rožnov čeká Supervíkend

, aktualizováno:

Víkend doslova nabitý akcemi pro malé i velké se připravuje v Rožnově pod Radhoštěm. O druhém červnovém víkendu (10. - 12. června) se pod společným oficiálním názvem Rožnov patří folkloru a dětem spojí několik velkých událostí dohromady a nabídne obyvatelům Rožnova i turistům širokou paletu možností, jak s celou rodinou strávit pohodový čas ve městečku pod horou Radhošť.

Nosným programem Supervíkendu v Rožnově pod Radhoštěm bude folklorní festival Ondrášova Valaška, který volně navazuje na velmi úspěšnou Rožnovskou valašku. „Ondrášova Valaška ovládne Rožnov po celé tři dny a nabídne četná vystoupení folklorních souborů včetně dětských, a to jak ve Valašském muzeu v přírodě, tak na rožnovském Masarykově náměstí," prozradil k festivalu místostarosta Rožnova pod Radhoštěm Jan Kučera. Hlavním protagonistou třídenního festivalu bude Vojenský umělecký soubor Ondráš, návštěvníci se však mohou těšit i na zahraniční hosty. „V Rožnově se představí například také špičkový soubor Sľuk z Bratislavy, jehož sobotní vystoupení by si příznivci lidového tance a hudby rozhodně neměli nechat ujít," doplnil k Ondrášově Valašce za organizátory Supervíkendu Tomáš Gross.

O Supervíkendu Rožnov naplno otevře své brány i dětem. „Program bude například pro rodiny s dětmi ideálně poskládaný na celé tři dny. Vše začne už v pátek odpoledne na Masarykové náměstí běžeckými, in-line i dalšími závody na akci Rozhýbejme Rožnov, v sobotu odpoledne přebere štafetu Pohádkový les končící tradičně na Jurkovičově rozhledně a vše vyvrcholí v neděli velmi oblíbeným dětským dnem nazvaným Kdo si hraje, nezlobí za asistence složek integrovaného záchranného systému," nastínil dětský víkend rožnovský místostarosta Kučera.

Příjemným bonusem celého víkendu například právě pro rodiny s dětmi bude obří sleva 50 % na celodenní vstupné do Pohádkových lázní v rožnovském pivovaru.

V rámci třídenního Supervíkendu se uskuteční také jedna rožnovská premiéra. Sobota bude patřit prvnímu ročníku Rožnovského festivalu vína, který potěší všechny příznivce nápoje pravdy. Vinaři budou nabízet své dobroty od 9 hodin na Masarykově náměstí, odpoledne se pak od 15 hodin přesunou do Valašského muzea v přírodě. „Ochutnat bude možné vína nejen z Čech a Moravy, ale také například z Itálie, Španělska, Slovinska nebo Francie," prozradil za organizátory rožnovský destinační manažer Marek Havran.