Rožnov čekají opravy silnice I/35

, aktualizováno:
Rožnov čekají opravy silnice I/35

První lokací, která přijde na řadu od 16. října 2017, bude úsek na silnici I/35 na nábřeží Dukelských hrdinů.

„Konkrétně to bude zhruba kilometrový úsek od světelné křižovatky u Eroplánu až po Městskou knihovnu Rožnov. Opravy včetně frézování zde budou řešeny za provozu," sdělila vedoucí Odboru a správy majetku MěÚ Rožnov Michaela Slobodová.

Při pokládce opravovaného povrchu bude úsek v křižovatce u Eroplánu řešen kyvadlově na třícestný semafor. Stávající světelná signalizace v křižovatce bude vypnutá. Pracovní místo bude vždy v délce maximálně 500 metrů.

„V řešeném úseku se nachází přechod pro chodce, který bude v době pokládky uzavřen. V jeho blízkosti (cca. 20 metrů) se však nachází druhý přechod pro chodce, který bude možno využít. Mimo úsek křižovatky bude provoz při pokládce řízen kyvadlově mobilní semaforovou soupravou. V případě prací v úseku autobusové zastávky, bude autobusová zastávka přesunuta ve směru na Valašské Meziříčí," doplnila Slobodová informace k první lokalitě na nábřeží Dukelských hrdinů, kde budou opravy trvat od 16. října do 22. října.

Hned poté se cestáři posunou o kousek dále za Rožnov směrem ke slovenským hranicím.

„Druhou lokací, která projde opravami, je zhruba třísetmetrový úsek u Koliby pod Horů na silnici vedoucí na Dolní Bečvu, Bumbálku a dále na Slovensko. I zde bude provoz při pokládce řízen kyvadlově mobilní semaforovou soupravou v délce pracovního místa nejvýše 350 metrů," řekla Michaela Slobodová k opravám u Koliby pod Horů, které potrvají od 23. října do 29. října 2017.

U obou úseků žádají pracovníci firmy provádějící opravy i pracovníci Odboru správy majetku MěÚ Rožnov o pochopení. „Prosíme tímto řidiče o schovívavost a trpělivost při průjezdu opravovanými úseky," dodala Michaela Slobodová.


Autor: