Rožnov devátý v soutěži Město pro byznys

, aktualizováno:

Výzkum Město pro byznys potěšil představitele Rožnova. „Netěšilo nás umístění města na chvostu hodnocení v minulých letech. Rožnov je a bude přátelský nejen ke svým občanům a návštěvníkům, ale také podnikatelům, kteří jsou plátci nemalé části daní, které tečou do městského rozpočtu," komentoval změny v přístupu města v posledních letech starosta Radim Holiš.

Město učinilo několik opatření, jak se stát pro podnikání přátelštější a umístilo se také lépe v každoroční anketě. „Zpracovali jsme si analýzu podnikatelského prostředí, abychom věděli, v čem můžeme být ještě lepší. Pravidelně se setkáváme s podnikateli, kde řešíme společná témata spolupráce. Velmi dobře spolupracujeme v oblasti školství nebo také společenské odpovědnosti firem," objasnil místostarosta Jan Kučera.

V uvedeném výzkumu se město ve srovnání s předchozím obdobím posunulo o dvě příčky výše. „Naše snaha spolupracovat a vytvářet pro podnikatele dobré podmínky k jejich činnost je tedy v anketě poznat, což nás samozřejmě těší," uvedl Radim Holiš.

„Samozřejmě v uvedených aktivitách budeme i nadále pokračovat a už nyní například jednáme s podnikateli o jejich zapojení do letošních oslav výročí města," doplnil Jan Kučera.


Autor: