Rožnov láká turisty novým propagačním videospotem

, aktualizováno:

Video, které dostalo oficiální název „Rožnov žije!", ukáže většinu hlavních atraktivit Rožnova pod Radhoštěm. Ale bude to trochu jinou formou, než většina podobných propagačních videí měst a regionů.

„Při tvorbě scénáře i samotného videa jsme se volně inspirovali konceptem My perfect day in Vienna, kterým se rakouské hlavní město představuje turistům i návštěvníkům trošičku jinak a neobvykle. Vídní tak například provázejí a ukazují ji světu svým pohledem studenti, živnostníci, umělci a mnozí další a vždy se snaží ukázat Vídeň svým pohledem, jak své město mají rádi," vysvětluje rožnovský místostarosta Jan Kučera.

Podobně to bylo také s rožnovským videem. „Oslovili jsme rožnovskou rodačku, herečku Kristýnu Podzimkovou a jsme moc rádi, že si našla v nabitém kalendáři čas a ujala se role průvodkyně městem," podotkl Jan Kučera.

Tvorby videa se ujal rožnovský fotograf a kameraman Ryszard Perzynski, který si nejprve vyslechl od představitelů města představy o snímku a ihned se pustil do boje.

„Rožnov nikdy takové to klasické propagační video nedělal, i proto to pro mě byla velká výzva a říkal jsem si, že to musím zkusit. S městem jsme rychle naši společnou řeč ohledně scénáře a výběru míst, a myšlenka udělat to trochu jinak, tedy s průvodcem, se mi líbila," řekl autor videa Ryszard Perzynski.

Ten měl nejtěžší práci v tom, aby sladil volné termíny „průvodkyně" Kristýny Podzimkové s dobrým počasím, které bylo pro většinu záběrů nutností. „S tímto jsme se trochu potrápili, protože Kristýna moc volných termínů neměla, ale nakonec jsme to zvládli a Kristýně patří velký dík," dodal Ryszard Perzynski.

Zhruba čtyřminutové video je adresováno jak turistům a návštěvníkům města, ale samozřejmě také Rožnovanům. „Rožnov je jedinečný a jedinečným způsobem jsme ho chtěli turistům i místním nabídnout v novém spotu. Chceme být pravdiví a nabízet skutečné zážitky a emoce. Snad se nám to projektem Rožnov žije! podaří," říká místostarosta Kučera.

Město má v rozpočtu pro rok 2017 vyčleněny peníze i na další video. Turisté, návštěvníci města a samozřejmě i Rožnované se tak mohou těšit na další pokračování představování města pohledem jiných průvodců.

„Zatím neprozradíme, jakým směrem se vydáme tentokrát, ale určitě to bude opět zajímavé a opět trošku odlišné a Rožnov znovu představíme z jiné zajímavé perspektivy," dodal rožnovský destinační manažer Marek Havran.

Video „Rožnov žije!" najdete na facebooku města, na YouTube kanálu města (zde) a také na instagramu města


Autor: