Rožnov má nové webové stránky

, aktualizováno:
Rožnov má nové webové stránky

Od října 2013 pracovala rožnovská radnice společně se soukromou firmou na nových oficiálních webových stránkách města. „Nová je grafika, zjednodušili jsme navigaci a tím i orientaci návštěvníků na webu města a v systému stránek přibyly některé nové moduly, které budou sloužit občanům i turistům," uvedla starostka Rožnova Markéta Blinková.

„Stránky jsou rozděleny na hlavní sekce město, městský úřad a turista. Změny se výrazně dotkly tzv. rychlé navigace na potřebné odkazy, nově bude na stránkách umístěna elektronická verze našich novin Spektrum Rožnovska, odkaz na Facebook města, RSS kanály, uživatelsky přívětivější je elektronická úřední deska a výraznou technickou změnou prošlo také tzv. fulltextové vyhledávání," vypočítala hlavní novinky na stránkách Rožnova jejich administrátorka Jana Matoušková.

„Jednou z hlavních změn, je rezervační systém objednávání se na úřad. Ten umožňuje zájemcům objednat se v rámci agend cestovních pasů, občanských a řidičských průkazů na konkrétní časy v úterky a čtvrtky. Chceme tak vyjít vstříc všem, kteří například z pracovních důvodů nemají možnost vyřídit si nové doklady v úřední dny (pondělí a středa)," doplnila starostka Blinková.

Za rok 2013 evidují pracovníci MěÚ Rožnov celkem 666.574 „návštěv" na webu města. Průměr za měsíc je 55.548 přístupů, denní průměr pak 1.827 přístupů.

„Nové stránky města Rožnov pod Radhoštěm nyní budou měsíc ve zkušebním provozu. Na některých odkazech stále ještě průběžně pracujeme, a tak se může stát, že se někde objeví drobná chyba nebo mohou občané postrádat informaci, kterou právě potřebují. Prosíme proto o trpělivost a pochopení. V nejbližší době budou všechny nedostatky odstraněny," uzavřela Matoušková.


Autor: