Rožnov má nové workoutové hřiště

, aktualizováno:

Městské sportovní víceúčelové Atletické hřiště Dany Zátopkové je od pátku 21.9. bohatší o workoutové hřiště.

„Jedná se o venkovní hřiště, které slouží k aktivnímu trávení volného času a zvyšování fyzické kondice. Je určeno pro sportovce a veřejnost starší 15 let. Uživatelé mladší 15 let mohou využívat hřiště v doprovodu dospělé osoby.  Pro začátečníky jsou na informační tabuli umístěny jednoduché tréninkové plány," uvedla Martina Halamíčková z Odboru rozvoje a strategického plánování MěÚ Rožnov s tím, že k dispozici jsou například hrazdy, bradla, kruhy, žebříky a dále rovná a šikmá lavice.

„Na hřišti o rozloze 100 m2 je umístěna multifunkční plnohodnotná posilovací sestava ze 17 stanovišti. Za příznivého počasí lze hřiště využívat prakticky celoročně. Celkové náklady na vybudování hřiště činily 465 487 Kč. Realizaci projektu podpořila nadačním příspěvkem ve výši 450 tis. korun Nadace ČEZ" doplnila Martina Halamíčková. Užívaní workoutové sestavy je bezplatné.

Workoutové „Oranžové hřiště" na Atletickém hřišti Dany Zátopkové doplňuje jiné workoutové hřiště v prostorách sportovně-rekreačního areálu Bučiska.


Autor: