Rožnov na oslavách města výrazně ušetřil

, aktualizováno:
Rožnov na oslavách města výrazně ušetřil

Týdenní Slavnosti pod Radhoštěm, nové akce Dobývání Hradiska, Rožnov lázeňský, Slavnostní setkání zastupitelů města spojené s udílením Cen města, konference historiků, dvě nové knihy, Rožnovské parní léto a řada menších aktivit. Celkem více než čtyři desítky akcí tvořily obsah letošních oslav města Rožnov p.R.

„V rámci připomínky našeho 750. výročí jsme původně v rozpočtu města počítali s částkou kolem 2,4 milionu korun. A jsem moc rád, že kolegové, kteří jednotlivé akce připravovali, nečerpali finance nehospodárně, ale naopak se jim podařilo ušetřit podstatnou část plánovaných výdajů," těší starostu Rožnova Radima Holiše.

„Celkem nás letošní oslav města stály 1,6 milionu korun s tím, že v této částce jsou zahrnuty i náklady na knihy a propagační předměty, které průběžně prodáváme. Prozatímní zisk z prodeje činí téměř 350 tisíc korun, dostali jsme také dotaci z Ministerstva kultury ČR 130 tisíc korun a v neposlední řadě nám rožnovské firmy účelově na letošní oslav darovaly celkovou částku 650 tisíc. V součtu to znamená, že městskou kasu celoroční oslavy výročí stály necelých 480 tisíc korun, vypočítal starosta Holiš s tím, že knihy i další propagační předměty bude město samozřejmě prodávat i nadále v příštích letech.

„Některé akce byly natolik úspěšné, že s nimi počítáme do kulturního kalendáře města i pro příští rok. Týká se to například udílení Cen města, Dobývání Hradiska, akce připravené pro školy, nebo Rožnovského parního léta. A do budoucna bychom chtěli ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě pracovat i na akci Rožnov lázeňský," uzavřel starosta Holiš.


Autor: