Rožnov ožije o víkendu společenským děním

, aktualizováno:
Rožnov ožije o víkendu společenským děním

Všesvatský jarmark proběhne v pátek a sobotu a nabídne tradiční zboží téměř stovky prodejců, kteří nabídnou také sortiment zaměřený na svátek Všech svatých, tzn. kytice, květinové vazby, svíčky apod.

Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program, soutěž o největšího podzimního draka. Slavnostní zahájení proběhne v pátek v 10.00 hodin. Jeho součástí bude mj. představení dalšího svazku z edice Rožnovské malé tisky s názvem Rožnovský hrad a město v časech středověku. Více o akci na přiloženém plakátě níže.

 

V rámci Týdnů pro duševní zdraví, které pořádá Iskérka, vystoupí v sobotu od 16.00 hodin v kostele Všech svatých Eva Henychová. V programu představí i své nové album Sinaj.

 

Strážní ohně vzplanou na valašských kopcích také letos. Ohnivý řetěž by měl spojit zhruba 22 míst v celém regionu, mezi kterými by neměly chybět vrcholy v Zubří či Valašské Bystřici. Řetěz jako tradičně končí na Radhošti. Vatry vzplanou v sobotu zhruba v 18.30 hodin.

 

Neděle bude naplno patřit hudbě. Od 18.00 hodin proběhne ve Společenském domě Slet bubeníků, který letos slavé své desáté výročí.

Více informací o akci naleznete zde.

 

V úterý proběhně další z řady vernisáží v Galerii Crears. Tentokrát se můžete těšit na společnou výstavu maleb Pavla Žáčka a šperků Tomáše Procházky. Výstavu uvede Lucie Bergerová, slavnostní zahájení je plánováno na 17.00 hodin.