Rožnov ožije Všesvatským jarmarkem

, aktualizováno:

Více než stovka prodejců a k tomu vystoupení cimbálových muzik Valašsko a Pazúr, hudebních skupin Z horní dolní a dál na jih, Out of sorts a Swing dixieland vojenské hudby Olomouc nebo dětí ze ZŠ Pod Skalkou. To je jen část nabídky, kterou pořádající město Rožnov ve spolupráci s T klubem – kulturní agenturou připravilo na tradiční Všesvatský jarmark. Masarykovo náměstí tak už v závěru tohoto týdne ožije velkým jarmarečním ruchem.

„Slavnostní zahájení je připraveno na páteční desátou hodinu a jarmareční hosty pozdraví zástupci vedení města a také kněz rožnovské farnosti," řekl dramaturg pořádajícího T klubu – kulturní agentury Pavel Jakubík.

Tím nejdůležitějším na jarmarku je ovšem nabídka jarmarečního zboží. Prodejci budou nabízet především kytice a květinové vazby, svíčky a další sortiment vztahující se k svátku Všech svatých. V nabídce ale nebudou chybět pochutiny k jídlu a k pití.

Páteční program jarmarku ukončí hudební skupiny Z horní dolní a dál na jih (od 16,30) a Out of sorts  (od 18,00 hodin). O sobotní zábavu se postará cimbálová muzika Pazúr a Swing dixieland vojenské hudby Olomouc.

Pro děti bude v průběhu jarmarku před budovou radnice připraven stánek s tvořivými dílničkami.

"Vzhledem k blížícímu se výročí 100 let od založení Československé republiky budeme na jarmarku rozdávat trikolory a dáme tak možnost návštěvníkům se symbolicky připojit k oslavám tohoto výročí připnutím trikolory na oděv," doplnil informace o jarmarečních aktivitách Pavel Jakubík.

Městská policie upozorňuje na částečné omezení provozu a parkování v době konání jarmarku. „Po oba dny jarmarku zároveň platí schválená výjimka ze zákazu konzumace alkoholických nápojů na Masarykově náměstí, což znamená, že návštěvníci jarmarku starší 18 let můžou na Masarykově náměstí konzumovat alkoholické nápoje," řekl ředitel městských strážníků Aleš Pilař.


Autor: