Rožnov se připojí k Hodině Země

, aktualizováno:

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem divočiny a pořádaná poslední sobotu v březnu (v letošním roce ale už 23.3.). K akci se připojí také město Rožnov pod Radhoštěm. V sobotu 23.3.2013 zhasne na 60 minut v čase od 20,30 do 21,30 hodin část veřejného osvětlení ve městě.

„Konkrétně půjde o větší část Masaryková náměstí, osvětlení farního kostela Všech svatých, jihozápadního obchvatu, části ulice Videčská a Palackého a také část sídliště Záhumení a městského parku," uvedla starostka Rožnova Markéta Blinková.

Hodiny Země se symbolicky zúčastní také děti z rožnovských základních a mateřských škol. Například formou besed se žáky. Ti se seznámí prostřednictvím rozhlasu s významem akce, paní učitelky uspořádají besedu ve třídách na téma ochrana životního prostředí a význam šetření energií. Spolu s rodiči se pak mohou dobrovolně 23.3. zhasnutím světel i elektrických spotřebičů připojit k této akci i odpovědnosti za budoucnost Země," doplnila starostka Blinková.

Další školy se pak připravují na dubnový Den Země. Podle předběžných informací chystají tematický den s bohatým programem pro všechny žáky. V polovině dubna proběhne také úklid Rožnovské Bečvy.

Hodina Země se poprvé konala v roce 2007 v Austrálii a o rok později již měla celosvětovou účast. Domácnosti i podniky se k této akci mohou připojit vypnutím svého osvětlení a elektrických spotřebičů po dobu jedné hodiny.


Autor: