Rožnov se připojil ke Dni architektury

, aktualizováno:

DEN ARCHITEKTURY v Rožnově je rozdělen na tři části konající se na třech různých místech:

 

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - ROŽNOV JAKO MÍSTO VÝLETŮ (A UTAJENÉ KVALITNÍ ARCHITEKTURY)

Procházka po domech bratří Šlapetových (a jiných) s výkladem historika a architektů.

Připomenutí Rožnova jako výletního místa vzdělané střední vrstvy, která zde zanechala stopu v podobě kvalitní architektury víkendových domů navrhovaných (nejen) bratry Šlapetovými. Oblast Rybníčky, kde dochází k postupnému obnovování krásy těchto objektů, si prohlédneme s historikem Danielem Drápalou a architekty Michalem Nejezchlebem a Danielem Barošem.

Sraz 9:00 u Společenského domu

 

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - FESTIVAL VEŘEJNÉHO PROSTORU

Pojďte si užít ulici Nádražní bez aut.

Veřejný prostor ve středu města užívaný bez omezení všudypřítomnými vozidly. Společný oběd pod širým nebem přímo na ulici. Zahraje hudba a možná se podíváte i na věž kostela. Budou představeny chystané projekty přeměny nejdůležitějších prostranství v centru Rožnova. Setkání se zástupci města a s architekty Michalem Nejezchlebem a Danielem Barošem.

Sraz 12:30 – ulice Nádražní – před kostelem

 

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - PUNČOCHY A PONOŽKY – AREÁL LOANY

Přeměna areálu bývalé Loany v pulzující součást města.

Objekty textilky Loana jako živá součást ulice Bezručova. Prohlídka nejstarší budovy s novými prostorami obchodů, kaváren, galerií. Zakončení v ateliérech 3. ETÁŽE s představením připravovaných záměrů ve městě (nový územní plán, soutěže...). Neformální diskuse ke všem tématům týkající se našeho podhorského města.

Sraz 17:00 - Bezručova ulice – před knihovnou