Rožnov už více ustoupit nemohl

, aktualizováno:

„Maximální snaha z naší strany. Velké ústupky při jednání o pronájmu. Ale nakonec bez dohody," tak mohl stručně charakterizovat výsledky jednání města Rožnov p.R. o dalším pronájmu Společenského domu.

„Pro úspěšné uzavření dohody je potřeba shody v požadavcích z obou stran. A k tomu jsme nakonec nedospěli, přestože jsme při jednání se zástupci společnosti Synot postupně činili velké ústupky," doplnil Jan Kučera.

„Místo nájmu sálu pro kulturní akce jsme nakonec souhlasili s požadavky Synotu na pronájem celé budovy, přestože město nemělo zájem o provozování restaurace. Také jsme souhlasili s dobou nájmu čtyři roky bez možnosti výpovědi nájemní smlouvy. A do třetice jsme ustoupili v tom, že absolutní většina oprav a údržba objektu by nebyla hrazena v rámci zaplaceného nájmu, ale šla by navíc z rozpočtu města. Co ale pro nás jako správného hospodáře dle zákona bylo nepřekročitelné, byla výše nájmu. Zatímco společnost Synot požadovala měsíčně částku 96 tisíc korun, my jsme dle znaleckých posudků mohli nabídnout maximálně 76 tisíc korun. Jakákoliv vyšší částka by pro nás byla neobhajitelná," doplnil základní informace starosta Rožnova Radim Holiš.

„Bohužel tak k dohodě se společností Synot o nájmu Společenského domu nedošlo. Kultura ve městě tím ale v žádném případě ohrožena není. V Rožnově jsou i jiné vhodné prostory na pořádání akcí a programů a například naše kulturní agentura už předem musela počítat s náhradní variantou a veškeré pro letošní rok připravované akce tak proběhnou v plánovaném rozsahu jen mimo Společenský dům," řekl Radim Holiš.

Jednání se společností Synot ale nepovažujeme za uzavřená. „Požádali jsme o ceník jednorázových akcí tak, abychom v případě dohody obou stran mohli buď přes T klubu – kulturní agenturu nebo přes spolky zajistit konání vybraných akcí ve Společenském domě," uzavřel starosta Holiš.


Autor: