Rožnov zveřejnil mapu komunikací

, aktualizováno:
Rožnov zveřejnil mapu komunikací

Mapu komunikací s vyznačením těch, které nevlastní město Rožnov p.R. (a tím pádem na nich nemůže provádět opravy nebo údržbu), naleznou nově zájemci na webových stránkách města.

„Silnice, které protínají katastr města lze obecně rozdělit na ty, které, patří městu, nebo je jejich vlastníkem buď Česká republika (silnice I. třídy) či Zlínský kraj (komunikace 3. třídy), výjimečně jsou vlastnictvím soukromých subjektů. Především u posledních třech typů komunikací nemá Rožnov možnost investovat své prostředky do jejich oprav nebo údržby. V případě komunikací státu (například ulice Meziříčská I/35, Nábřeží Dukelských hrdinů) patří právo hospodařit na těchto silnicích Ředitelství silnic a dálnic ČR, na silnicích 3. třídy (například ulice Palackého, Bezručova, Videčská, Kramolišov) pak hospodaří Ředitelství silnic Zlínského kraje. Naše možnost, jak ovlivnit stav těchto silnic, je pouze v upozorňování jednotlivých hospodářů na jejich stav a v tlaku na jejich opravy. Což samozřejmě děláme," popsal starosta Rožnova Radim Holiš s tím, že například v letošním roce se se Zlínským krajem podařilo vyjednat opravu ulice Palackého a v příštím roce by na základě jednání mělo dojít k předláždění ulice Bezručova.

„Jiné je to u silnic a chodníků, které patří městu. O ty se samozřejmě staráme a na webu města jsme zveřejnili zásobník komunikací určených k rekonstrukcím. Pro určení priorit u oprav komunikací jsme stanovili hodnotící kritéria spočívající v dopravním významu a také v bezpečnostním riziku ve vztahu k technickému stavu dané komunikace," doplnil Radim Holiš s tím, že tabulka plánovaných oprav komunikací bude samozřejmě průběžně aktualizována.

Mapu komunikací naleznete zde, seznam komunikací určených k opravě naleznete zde.

 

 

 


Autor: