Rožnovan Dan Mičola překonal světový rekord v počtu uběhnutých maratonů za rok

, aktualizováno:

Více než 2,5 tisíce kilometrů naběhal za posledních 365 dnů Daniel Mičola z Rožnova pod Radhoštěm. Stal se tak několinásobným mistrem světa v disciplíně spočívající v počtu uběhnutých maratonů a ultramaratonů za rok v různých zemích světa. Aktuální hodnota jeho rekordu zní 58 maratonů v 58 zemích.

Přitom s běháním začal před čtyřmi lety. „S během jsem začal ve druhé polovině roku 2014, poté co jsem shodil 40 kg váhy a náhodou zjistil, že z Lysé hory je jednodušší běžet, než jít pěšky. První maraton jsem absolvoval 13. prosince 2014," uvedl v rozhovoru pro server behej.com Dan Mičola s tím, že při aktuálním počtu uběhnutých maratonů je nejtěžší skloubit v rámci přípravy letenky a hotely tak, aby vše sedělo, a aby se vždy včas postavil na startovní čáru.

„Regenerace je minimální, trénink prakticky žádný, většinou jsou to vždy jen přesuny mezi zeměmi a hotely. A financování kompletně z vlastních zdrojů," doplnil Dan Mičola, který si nyní podle slov svého otce chce rok odpočinout.

A cop bude pak? „Rád bych v budoucnu zkompletoval sbírku všech kontinentů plus severní pól, ale nemám zatím žádný konkrétní plán, jak toho docílit. Po ukončení mého rekordního roku v půlce ledna mám zatím jenom jeden konkrétní dlouhodobější plán a tím je rozšířit mou celkovou sbírku zemí na 100 před mými 50. narozeninami v říjnu 2022," uzavřel povídání s redaktory serveru behej.com Daniel Mičola.

Celý rozhovor na www.behej.com.


Autor: