Rožnovan v Zubří ukradl kolo i s nákupem

, aktualizováno:

Ve středu 6. května kolem jedné hodiny odpoledne se vydala osmapadesátiletá žena ze Zubří nakupovat do místního supermarketu. Jela na horském kole, které si odstavila před obchodem. Udělala běžný nákup potravin za necelé tři stovky a tašku si pověsila na řídítka kola. Pak si ale ještě vzpomněla na drobnost, kterou zapomněla koupit, a tak se vrátila do prodejny. Tašku s nákupem nechala na kole, které neměla uzamknuté.

"Okamžiku, kdy žena odběhla do obchodu, využil jedenatřicetiletý muž s trvalým pobytem v Rožnově, který sedl na kolo a odjel. Žena šla po zjištění krádeže domů a o zmizení bicyklu řekla manželovi. Společně pak sedli do auta a jeli k supermarketu, přičemž zloděje na ukradeném kole po cestě potkali," konstatovala tisková mluvčí okresní policie Lenka Javorková.

Když před ním řidič zastavil, zloděj sesedl z kola, hodil ho na zem a dal se na útěk. Muž utíkal několik metrů za ním, zloděj pak zastavil, sedl si k příkopu a zůstal pak na místě až do příjezdu policie, kterou manželé přivolali.

"Běžně by se jednalo o přestupek proti majetku, jelikož hodnota kola s nákupem byla vyčíslena na necelé 3 500 korun. V tomto případě ale šlo o trestný čin krádeže, jelikož kolo odcizil recidivista, který byl za krádeže v posledních letech trestán. V rejstříku trestů má více jak deset záznamů především za majetkovou trestnou činnost. Rožnovští policisté mu sdělili podezření z trestného činu krádeže, hrozí mu až tříleté vězení," uzavřela mluvčí.