Rožnovem projdou tříkráloví koledníci

, aktualizováno:

Nákup kompenzačních pomůcek a doplnění potřebného vybavení pro Pečovatelskou službu v Rožnově pod Radhoštěm, přímá pomoc lidem v akutní nouzi nebo finanční podpora pro Centrum sociálně-materiální pomoci. To jsou hlavní způsoby využití výtěžku, který shromáždí Charita Valašské Meziříčí v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v mikroregionu Rožnovsko a ve Valašském Meziříčí a okolí.

„Blíží se čas, kdy tříkráloví koledníci opět vyjdou do ulic a budou žádat o finanční dary pro potřebné. Věříme, že se také v letošním roce podaří vybrat částka, která nám umožní realizovat naše služby. Rádi bychom pokračovali v přímé pomoci lidem v nouzi a také nakoupili kompenzační pomůcky a vybavení pro pečovatelskou službu v Rožnově," uvedla Kateřina Kolajová, která má za Charitu Valašské Meziříčí Tříkrálovou sbírku na starosti.

„Děkujeme všem, kteří naše koledníky přijmou a přispějí finančním darem ve prospěch potřebných lidí," doplnila Kolajová s tím, že výše vybraných finančních prostředků bude známa hned zkraje příštího týdne.

Koledování, které se uskuteční v pátek 6.1. od 15,00 hodin a v sobotu 7.1.2016 od rána, se mohou aktivně zúčastnit děti i dospělí, stačí ochota pomoci potřebným a obětovat nějakou hodinu svého volného času. Zájemci se mohou hlásit přímo na Charitě v Rožnově p. R. Dospělým vedoucím bude vyhotovena plná moc ke koledování.


Autor: