Rožnovské základky vítají 174 prvňáčků

, aktualizováno:
Rožnovské základky vítají 174 prvňáčků

Město Rožnov pod Radhoštěm zřizuje celkem pět základních škol. Kromě nich se na území města nachází ještě soukromá škola Sedmikráska.

„Nejvíce nových žáků přivítá ZŠ 5. května. Do prvních třídy se tady přihlásilo 58 dětí. O čtrnáct žáků méně pak má ZŠ Pod Skalkou (44 prvňáčků). Následuje ZŠ Videčská (34 žáků), ZŠ Koryčanské Paseky (20 prvňáčků) a ZŠ Záhumení (18)," vypočítala starostka Rožnova Markéta Blinková, která zamířila přivítat nové žáky do ZŠ Pod Skalkou a ZŠ Koryčanské Paseky.

Školy se na příchod nových žáků připravily různě. ZŠ Koryčanské Paseky organizovala tradiční pasování prvňáčků, kterého se letos ujala nejen starostka Markéta Blinková, ale také náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Na ZŠ Pod Skalkou zase dětem představili nového „spolužáka" – hadrového panáčka Podskalia, který bude nové žáky celým školním rokem provázet.

Počet prvňáčků se zřejmě v dalších letech nijak zásadně měnit nebude. „Počet dětí je v souladu s populační křivkou, která mimochodem kulminovala v  roce 2011 u dětí nastupujících do mateřských škol. To se samozřejmě do pár let projeví i u dětí nastupujících do ZŠ. Obecně ale lze říci, že se v posledních letech rodí mírně více dětí," řekl vedoucí odboru školství MěÚ Rožnov p.R. Dušan Vrážel.

Školákům budou cestu do a ze školy hlídat strážníci Městské policie Rožnov pod Radhoštěm, kteří budou opět pravidelně střežit nejvytíženější přechody pro chodce ve městě.


Autor: