Rožnovsko opět nabídne bohatý víkendový program

, aktualizováno:

V sobotu 13. července provoní areál Dřevěného městečka muzea dřevo. Připraven je 17. ročník setkání s mistry řezbářského řemesla tzv. „Hejův nožík“. Akce probíhá od 9.00 do 19.00. Pobyt v areálu zpříjemní gajdošská muzika Hudci z Pasek a odpoledne – v 15.00 hodin  vystoupí soubor Klobučan z Valašských Klobouk. Plakát na akci zde.

Už od 8. července se v rožnovském Valašském muzeu v přírodě koná tvůrčí dílna „O valašského primáška“. Týdenní pracovní setkání osmi nadaných houslistů, žáků ZUŠ, kteří jsou zároveň členy dětských cimbálových muzik, ukončí společný koncert, který je naplánován na neděli 14. července od 15.00 v prostorách Janíkovy stodoly areálu Dřevěného městečka muzea. Plakát na akci naleznete zde.

Obec Valašská Bystřice bude v sobotu patřit portášům. V rámci letošního desátého výročí obnovení Valašského sboru  portského se zde konají tradiční Portášské slavnosti. Zahájení je naplánovánona 14,00 hodin a následovat budou vystoupení folklorních souborů Troják a Portáš, bitevní ukázka „Ve stínu Slavkova“, slavnostní přijímání portášů a večer pak vystoupení muziky Docuku. Program Portášských slavností naleznete zde.

Začátek prázdnin je začátkem relaxace, her, dobrodružství, volání dálek. Symbolem toho všeho je houkání parní píšťaly v údolí, sykot páry a supění lokomotivy při zdolávání kopců. Toho všeho v míře vrchovaté se Vám může dostat, když se v sobotu 13. července vypravíte parním vlakem z Rožnova přes Val. Meziříčí a Vsetín do Velkých Karlovic. Parní lokomotiva Matěj a historické vozy dřeváky Vás dovezou z civilizace střední Evropy 21. století přímo do lůna romantiky divokého západu, ržání koní, svistu bičů a třeskotu zbraní.

Odjezd z Rožnova je v sobotu v 9,55 a ve Velkých Karlovicích na všechny čeká Formanský den – celodenní program připravený Dostihovými stájemi Red Rebels & Valencio Holčák. Program Formanského dne naleznete zde.

Komorní ekofestival nazvaný Lesní a luční zahrádky aneb tvořivé odpoledne pro děti a dospělé na Kozinci. Tak se jmenuje akce pořádaná v sobotu 13.7.2013 Lesní školkou na Kozinci., Námětem bude objevování jedlých a užitečných divokých rostlin. Připravena je také Pohádková cesta lesem a loukou za bylinkami nebo Tvoření a vaření z divokých rostlin a dalších darů přírody. Na závěr je připraven táborák. Sraz zájemců o akci je v 15:00h u Kordulky. Více informací naleznete na adrese http://komorni-ekofestival-2013.webnode.cz/.

Na neděli 14.7.2013 pak Lesní školka připravila další část komorního festivalu tentokrát s názvem My lidé užíváme dvě těla - naše lidské a tělo Matky Země. Tématem je práce s tělem, kreativní pohyb, systémové myšlení, práce s bolestí světa, nový pohled na svět, aktivní naděje. Obsah je vytvořený podle metodiky americké ekofilosofky Joanny Macy, taneční terapeutky Barbary Hundshammer a s prvky pohybové terapie Continuum Movement.


Autor: