Rožnovský cyklista Božák podruhé v životě pokořil Race across America

, aktualizováno:

Do závodu napříč Amerikou vyrazil rožnovský cyklista 13. června z Oceanside v Kalifornii. Trasa vedla přes dvanáct amerických států, účastníci při ní musí zvládnout snad všechny extrémy – od 50stupňových veder po noční mrazíky. Třítisícové hory (nejvyšší bod závodu byl Wolf Creek – 3 200 m.n.m.) se střídají s nekonečnými americkými pláněmi. Jezdci trpí únavou, bolestmi a halucinacemi. V sobotu ve 21.40 hodin středoevropského času vjel Božák do cíle a podruhé v životě tak zdolal RAAM. V cíli pak rožnovský cyklista i přes obrovskou únavu zářil štěstím.

„Moc bych chtěl poděkovat celému týmu, který mě podporoval nejen fyzicky, masážemi a podobně, ale také mentálně, to je snad ještě důležitější. Jsem pyšný, že jsem závod dokončil. Hlavně bych moc rád poděkoval všem, kteří mě v tomto boji podpořili, všem partnerům a sponzorům. V neposlední řadě pak i fanouškům, kterých bylo opravdu hodně a strašně moc mi pomáhaly jejich esemesky či vzkazy na sociálních sítích. Bez těchto věcí by to nešlo, ještě jednou díky všem," pronesl v cíli Race across America Svatopluk Božák, jenž přímo na trati 15. června oslavil čtyřicáté narozeniny.

Fanoušci se mohou těšit na setkání se Svaťou, které by se dle předběžné dohody mělo uskutečnit ve středu 5. července odpoledne na akci Divotvorný park, kde by měl být Svaťa slavnostně uvítán na podiu v městském parku u Hudebního altánu v Rožnově pod Radhoštěm. Vše bude ještě upřesněno na webu i facebooku města.


Autor: