Rožnovský lapka "úřadoval" ve Valašském Meziříčí

, aktualizováno:
Rožnovský lapka "úřadoval" ve Valašském Meziříčí

Dvaadvacetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm byl v hledáčku kriminalistů i uniformovaných policistů kvůli loupeži a několika případům krádeží ve Valašském Meziříčí. Vše začalo minulou středu 20. července, kdy někdo po odstranění zámku ze skladu ubytovacího zařízení odcizil tři nerezové pivní sudy o objemu třicet litrů. Škoda přesáhla devět tisíc korun.
"Závažnější případ se udál v sobotu 23. července odpoledne. To při návštěvě známého taktéž dvaadvacetiletého muže si všiml u něj notebooku, rozhodl se ho vzít a zpeněžit. Se známým se o notebook tahal, až mu roztrhl triko. Přišlo i na nůž v ruce. Když se muž chránil proti noži, způsobil mu lehké zranění ruky. To mu už notebook vydal a on z bytu zmizel. Škoda dva tisíce korun," uvedl tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Při potulkách městem potom ještě využíval příležitostí a bral, co se hodilo. Tam to byla volně odložená kabelka, jinde nezajištěné kolo a došlo i na elektrokolo. V jednom případě si ponechal mobil, který si vypůjčil. Při krádežích tak napáchal škody za více jak třicet sedm tisíc korun.

"Kriminalisté mladíka vypátrali a zadrželi v úterý 26. července dopoledne. Následující den jej policejní komisař obvinil z trestných činů loupež a krádež. Při prokázání viny mu hrozí až deset let," uzavřel mluvčí.