Rožnovští véčkaři zatím vyčkávají

, aktualizováno:
Rožnovští véčkaři zatím vyčkávají

Doslova bouři zažívá v těchto hodinách česká politická scéna. Nálepku problémové strany, kterou Věci veřejné v parlamentu získaly prakticky hned po volbách v roce 2010, potvrdila Karolína Peake, když včera opustila její řady a rozhodla si založit vlastní politickou stranu. Následoval rozštěp Věcí veřejných, který se lavinově šíří také do krajů. I Martin Vacek, který byl za VV zvolen ve Zlínském kraji, se přidal na stranu "peakovců". Aktuálně hrozí předčasné volby.

V Rožnově zatím místní klub žádné ukvapené kroky a silná rozhodnutí nečiní. "Situace na celostátní úrovni je divoká a neprůhledná. Každou hodinu se něco mění a není stále jasno. Až bude situace klidnější a průhlednější, tak se sejdeme s naším rožnovským klubem. Parta lidí kolem našeho klubu je spolu jako na začátku," sdělil redakci RP předseda rožnovských véčkařů Radim Janča.

"Vzkaz pro občany, kteří nás volili do zastupitelstva: stále pracujeme na úspěšném ukončení kauzy městských lesů a úspěšném ukončení optimalizace školství," uklidnil emoce Janča.