S falešnými značkami natankoval plnou a ujel

, aktualizováno:
S falešnými značkami natankoval plnou a ujel

Ušetřit na cestě domů se chtělo jednadvacetiletému cizinci pobývajícímu v současné době v České republice. Plán měl jasný: ukrást někde registrační značky z jiného vozidla, umístit je na své vozidlo Škoda Octavia, zajet na benzinovou pumpu, natankovat a ujet. Vrátit své značky na auto, ukradených značek se zbavit a s klidem cestovat. Téměř vše mladý muž udělal.

"Ve Frenštátu pod Radhoštěm na sídlišti ukradl registrační značky. Výměnu značek potom provedl až těsně před benzinovou čerpací stanicí v Rožnově pod Radhoštěm. Na pumpě natankoval za tisíc čtyři sta korun a odjel bez zaplacení," konstatoval tiskový mluvčí okresní policie Vladislav Malcharczik.

Policisté jej ale díky informacím všímavých občanů dopadli. Muž po odjezdu z čerpací stanice po chvíli zastavil, odcizené značky ze svého auta oddělal a zahodil, namontoval správné registrační značky a pokračoval směrem k obci Prostřední Bečva. Právě tam jej policisté dostihli a zastavili.

"Muž nezapíral a policistům celou historii vypověděl. Krádeží registračních značek a nezaplacením načerpaného benzinu spáchal přestupek proti majetku. Přestupek podle zákona o silničním provozu spáchal svou jízdou s užitím cizích registračních značek na svém vozidle. U správního orgánu mu nyní hrozí pokuta v řádech několika desítek tisíc korun," uvedl mluvčí.