Se dvěma opilci museli strážníkovi nakonec pomoci kolemjdoucí

, aktualizováno:

Rožnovské Masarykovo náměstí v sobotu 21.3. nežilo pouze jarmarečním ruchem, ale také problémy se zloději a návštěvníky Josefského jarmarku. „Během dne jsme řešili čtyři záchyty zlodějů v prodejně s potravinami a dvakrát museli strážníci použít také donucovací prostředky proti podnapilým občanům, kteří vulgárními nadávkami a hrubým chováním omezovali návštěvníky jarmarku," posteskl si ředitel MěPol Rožnov Aleš Pilař.

„Vážný byl především incident, při kterém byl nás strážník napaden dvěma podnapilými občany. Událost se stala v odpoledních hodinách, kdy strážník MěPol dohlížel na ukončení Josefského jarmarku. Během toho zjistil přestupkové jednání u občana z Valašské Bystřice (30 let) a začal s ním projednávat přestupek. Občan odmítl jakkoliv spolupracovat, nerespektoval výzvy k prokázání totožnosti a celou dobu měl tendenci se z místa projednávání přestupku vzdálit. Proto se strážník, po předchozích výzvách, rozhodl občana předvést na Policii ČR ke ztotožnění. Vzhledem k tomu, že občan odmítal nadále se strážníkem spolupracovat a jeho odpor přerostl v aktivní, přistoupil strážník k použití hmatů a chvatů. V ten okamžik z blízkého domu vyběhl další mladý muž (22) a začal prvního občana bránit tím, že napaladl strážníka a chtěl jej strhnout na zem. Začala potyčka, kdy oba muži střídavě napadali strážníka škrcením a údery a strážník byl nucen použít další hmaty a chvaty a slzotvorný prostředek a následně také pouta. Také s pomocí kolemjdoucích občanů se oba muže podařilo zpacifikovat a přivolaná autohlídka MěPol následně převezla útočníky na služebnu Policie ČR, kde byl předání k dalším úkonům. Provedená zkouška na alkohol byla u obou mužů pozitivní, strážník byl převezen k ošetření do valašskomeziříčské nemocnice a nyní je v pracovní neschopnosti," popsal celou událost Pilař.

Oběma útočníkům nyní hrozí trest za útok na úřední osobu.

„Naše poděkování směřuje k občanům, kteří strážníkovi pomohli a výraznou měrou přispěli ke zpacifikování agresivních útočníků," uzavřel Pilař.