Seniortaxi pro rožnovské seniory od září

, aktualizováno:
Seniortaxi pro rožnovské seniory od září

Zajet k lékaři, na poštu nebo vyřídit potřebné záležitosti na úřadu. A využít k tomu službu Seniortaxi. Takovou možnost budou mít od září letošního roku občané Rožnova starší 65 let, kteří si vyřídí Rožnovskou seniorskou kartu.

„Pro naše seniory zavádíme zbrusu novou službu, která má zajistit základní nezbytnou přepravu po městě na vybraná místa prostřednictvím Seniortaxi. Tuto službu budou moci využít šestkrát měsíčně za jednotnou cenu 20 korun za jednu jízdu. Platbu za ujeté kilometryhradí město Rožnov pod Radhoštěm," popsal novinku určenou starším Rožnovanům místostarosta města Jan Kučera.

„Ve výběrovém řízení jsme vybrali poskytovatele, který se na poskytování této služby specializuje a má zkušenost s provozováním Seniortaxi například v Karviné, nebo Prostějově," doplnil místostarosta Kučera.

„Držitelé Rožnovské seniorské karty se již nyní mohou objednávat na jízdy po Rožnově na telefonním čísle: 595391138 s tím, že služba bude v provozu od září. Doporučujeme objednání den i více předem, především pro ranní návštěvy lékařů. Přece jen jsou kapacity Seniortaxi omezeny," řekl Kučera.

Město Rožnov po určité době vyhodnotí užitnost a efektivitu provozování Seniortaxi a nevylučuje tak, že do budoucna upraví další podmínky využití služby ve prospěch rožnovských seniorů.

„Proto budeme rádi i za zpětnou vazbu od našich Rožnovanů nejen v rámci využití Seniortaxi, ale také další nové služby, kterou je Rožnovská seniorská karta," uzavřel místostarosta Kučera.


Autor: