Školka mohla lehnout popelem

, aktualizováno:
Školka mohla lehnout popelem

Ve středu 11. listopadu ráno objevila zaměstnankyně Mateřské školy 1. Máje 1153 v budově školy shořelou místnost sloužící částečně jako herna. „Naštěstí došlo k samouhašení požáru a tak naše jednotka, která ihned vyjela na místo, provedla pouze dohašovací práce a termokamerou jsme zkontrolovali budovu školy, aby náhodou nebylo ukryto další nebezpečné místo," uvedl ředitel Hasičského sboru města Rožnov Karel Janoušek.

Na místo dorazil také starosta Rožnova Radim Holiš, který se ujistil, že škola může dnešní výuku zahájit bez omezení. „Ve spolupráci s odborem správy majetku již řešíme potřebné likvidační práce a připravujeme projekt na obnovu herny. Vedení mateřské školy pak připravuje hlášení pro pojišťovnu," uvedl starosta Holiš.

„Snad jen díky dobře utěsněným oknům nedošlo k rozšíření požáru. Poděkování patří mimo jiné hasičům, kteří dohašování neprovedli proudovými hadicemi, ale pouze hasičskými přístroji, čímž se minimalizovaly následné škody (protečení vodou) v nižších patrech objektu," doplnil starosta Holiš.

Výše škody i příčiny požáru jsou v této chvíli předmětem šetření. Ke zranění osob nedošlo.