Soutěž na vybudování kulturního centra města má svého vítěze

, aktualizováno:
Soutěž na vybudování kulturního centra města má svého vítěze
 KC1.JPGKC2.JPGKC3.JPG

 

Celkem třináct týmů architektů se zúčastnilo soutěže vyhlášené městem Rožnov pod Radhoštěm na stavbu kulturního centra města. Členové rady pak v úterý 20.12.2016 rozhodli o vítězném návrhu, který přeložila Archteam projektová kancelář s.r.o., Brno.

„V tomto návrhu se jedná o kompozici jednoduchých hmot opláštěnou dřevěnými panely. Budově dominuje velké foyer s průhledem do parku, který vzniká před ZŠ Pod Skalkou. Odborná porota (která dávala doporučení radě města, pozn. autor) ocenila umístění objektu v ulici Bezručova a její postavení vůči základní škole. Položení na soklu se slavnostním nástupem podtrhuje význam budovy pro město i pro celý region. Autoři profesionálně vyřešili akustiku a celkově provoz a vhodné uspořádání interiéru," uvedl městský architekt Jan Horký.

„Druhou cenu porota udělila dvojici architektů Janovi Lefnerovi a Adamu Weczerekovi z Kravař. Jejich návrh byl architektonicky řešen také velmi kvalitně, ale porota považovala objekt za příliš velkoměstský a neodpovídající měřítku Rožnova. Třetí místo v soutěži pak nebylo uděleno," doplnil Jan Horký.

„Členové odborné poroty dále udělili jednu zvláštní odměnu za návrh, který bohužel nesplnil formální náležitosti, a proto nemohl být posuzován společně s ostatními návrhy, přesto přinesl pozoruhodné podněty a zasloužil si tak dle názoru poroty finanční ohodnocení. Návrh vystihl měřítkem a kompozicí dobrou míru trvanlivosti a další atributy klasické krásy. Autorem tohoto návrhu byl ateliér PMA architects s.r.o., Brno s týmem architektů akad. Janem Velkem, Jaromírem Vjaclovským, Adamem Jungem," ocenil návrh Jan Horký.

„Rada města se ztotožnila s návrhem odborné poroty a vyhlásila vítěze soutěže. Všechny návrhy budou vystaveny v Kině Panorama od 27. ledna 2017. Město nyní osloví vítězný tým, se kterým bude sepsána smlouva na přípravu potřebné projektové dokumentace. Až poté bude možné zpřesňovat časový harmonogram," upřesnil další kroky starosta Rožnova Radim Holiš.


Autor: