Strážníci budou Rožnovem jezdit v dacii

, aktualizováno:
Strážníci budou Rožnovem jezdit v dacii

Běžný sériový vůz Dacia Duster s doplňkovou výbavou určenou pro činnost městské policie zakoupila rožnovská radnice. Vozidlo je určeno pro výjezdy, hlídkovou a kontrolní činnost strážníků na území města a některých obcí mikroregionu, se kterými má město Rožnov pod Radhoštěm uzavřeny veřejnoprávní smlouvy.

„Městská policie disponuje kromě Volkswagenu Caddy 8 let starou Škodou Octavia, která má najeto 90 tisíc kilometrů. V poslední době došlo s tímto vozidlem ke dvěma kolizím, které poukázaly na některé nedostatky v technických možnostech vozidla jako je např. jeho světlá výška, bezpečnostní vybavení apod. Náklady na její servis a údržbu již navíc nebyly pro město rentabilní. Z tohoto důvodu jsme pořídili vozidlo, jehož model využívá řada městských policí u nás, na Slovensku nebo policie v Rakousku. Dacia Duster je terénním vozem s pohonem na všechny čtyři kola a schopností zdolávat i těžký terén, což kompenzuje menší objem zavazadlového prostoru. Výborně však svými možnostmi doplňuje stávající VW Caddy. Nové auto má ve své výbavě kromě dělící mříže pro psy, také lékárničku s nejnutnějším vybavením pro ošetření většího počtu osob, defibrilátor, radiostanici, GPS na sledování polohy vozidla, tažné zařízení a výstražné světelné a zvukové zařízení," popsal výbavu služebního auta ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm Marek Grossmann.

„Navíc má tento vůz pohon nejen na benzín, ale také na LPG. Po zkušenostech s tímto pohonem ve VW Caddy očekáváme výraznou úsporu při provozu vozidla," doplnil Grossmann s tím, že vozidlo bylo zakoupeno za cenu 410 tisíc korun a od jeho nákupu očekává zlepšení dostupnosti některých lokalit Rožnova a zvláště dobrou službu v případných kalamitních situacích.

Městská policie Rožnov měla doposud dvě vozidla - Škoda Octavia Combi a Volkswagen Caddy  s tím, že Škoda Octavia bude z užívání vyřazena.


Autor: