Středa a čtvrtek patří přednášce i divadlu

, aktualizováno:

Třetí autorskou inscenaci rozehraje ve středu 13. listopadu v rožnovském Společenském domě místní spolek Div.Och. „Divák v ní nahlédne pod pokličku příprav operety a pozná, jak má režisér těžké udělat vše, jak má být, když vše kolem není, jak má být," přiblížila ředitelka pořádajícího T klubu – kulturní agentury Lenka Vičarová.

Scénář napsala a režie se ujala Dája Guryčová. Hrají: Libor Holuša, Dája Guryčová, Miluška Kohoutová, Kája Guryčová a Honza Kučera.

Hra s názvem Haló, Marie! Aneb Karlovy peripetie začíná v sedm hodin večer. Vstupné s místenkou stojí v první polovině sálu 100 korun, druhá polovina sálu přijde na 80 korun.

Ve čtvrtek 14. listopadu přijede do Rožnova cestovatel Marek Císař, aby v tamním T klubu povyprávěl o své pouti kolem světa.

„Poznatky jsem rozdělil do deseti částí. My se tentokrát zaměříme na cestu po Balkánu, hovořit budeme zejména o Iránu,“ přiblížil Marek Císař.

Podle něj panuje o této zemi řada mýtů. „Je v médiích představovaná jako vlast teroristů. Já jsem ale poznal, že obyvatelé Iránu patří k nejpřátelštějším a nejpohostinnějším lidem na světě,“ doplnil cestovatel z Valašských Klobouk.

Vstupné je dobrovolné a jako vždy bude pro návštěvníky Klubu cestovatelů nachystáno malé domácí občerstvení.