Střítežan dvakrát okradl i vlastní babičku

, aktualizováno:

Mladý muž začal s krádežemi letos v březnu, kdy postupně očesal rodinný dům ve Valašském Meziříčí o měděné okapy, roury a svody, čímž způsobil majiteli škodu za 6 500 korun. Měď kradl i z kostela ve Valašském Meziříčí.

"Z oken strhl devět metrů římsového parapetu a způsobil škodu za bezmála 4 500 korun. Během července pak dvakrát zavítal do zahradní chatky v Poličné, kterou vlastní jeho babička. Poprvé jí ukradl necelých 1 000 korun a při druhé nezvané návštěvě vzal stan a karimatku, protože neměl kde spát," konstatovala mluvčí okresní policie Lenka Javorková. 

Minulý měsíc se ještě vloupal do stánku s občerstvením v Zašové, kde vzal padesátilitrový sud s kofolou, dvacetilitrový sud s pivem a k tomu přibral ještě několik krabiček cigaret a sklenici s utopenci. Dalším jeho protiprávním jednáním je krádež přepravek od piva v obchodě ve Valašském Meziříčí, za které dostal ve stejné prodejně 200 korun.

"Mladý muž už byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost stíhán, teď mu za krádeže hrozí až tříletý trest odnětí svobody," uzavřela Javorková.