Téčko startuje novou kulturní sezónu

, aktualizováno:

Pestrý program připravil pro milovníky kultury, poznání i zábavy na září i začátek října rožnovský T klub – kulturní agentura.

První akce se uskuteční ve čtvrtek 12. září v 19 hodin přímo v budově T klubu, kde se bude v rámci Klubu cestovatelů hovořit o Mexiku. Besedu s podtitulem Země, kde se narodili bohové, povedeiberoamerikanista Lukáš Perutka.„Mexiko je pestrá země mezi dvěma oceány, která je plná starých indiánských památek, španělské koloniální architektury i panenské přírody. Vydáme se po stopách starých Olméků, tajemných Mayů, krvelačných Aztéků, ale i po mexické fauně a flóře nebo historii pití tequily,“ pozval na besedu Lukáš Perutka. Vstup na akci je zdarma.

Ve čtvrtek 19. září přijede do T klubu jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů Jiří Černý. Od 19 hodin bude mluvit o hudbě, politice i zajímavých lidech. „Tak jako vždy bude také odpovídat na dotazy hostů a samozřejmě zahraje skladby na přání,“ přiblížila dramaturgyně T klubu - kulturní agentury Romana Rusková.
Za vstup na Rockování s Jiřím Černým zaplatí lidé v předprodeji 100 korun, na místě pak o dvacet korun více

V pátek 20. září se od 19 hodin uskuteční ve Společenském domě koncert dvou nevšedních muzikantů, anglického hráče na gongy, zvony i činely Beara Love a Ondřeje Smeykala, který zvládá netradiční dechový nástroj australských domorodců didgeridoo.

„Naši spolupráci lze těžko popsat slovem koncert. Přijměte spíše pozvání do elementárního zvukového světa, kde dřevo a kov v podobě nejstarších nástrojů světa nabízí znovuoživení našich dávných zvukových zkušeností. Dvouhodinová performance je událostí nejen pro uši. Frekvence gongu rezonuje celým tělem, spojuje tak hráče s divákem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty,“ popsal Ondřej Smeykal.

Vstupné v předprodeji posluchač přijde na 120 korun, na místě pak hosté zaplatí 140 korun.

Ve čtvrtek 3. října se v 19 hodin koná v rožnovském kině Panorama další z řady besed Klubu cestovatelů. O severních Antilách bude vyprávět Jiří Kolbaba.

„Malebné rozsáhlé souostroví láká cestovatele i turisty z celého světa. Navštívíme Panenské ostrovy a mnoho exotických ostrovů Malých a Velkých Antil,“ popsal Jiří Kolbaba, který dosud navštívil sto dvacet zemí v šesti kontinentech. Pořad je vyprodán,  besedu s Jiřím Kolbabou však pořádá 3. října od 15 hodin i rožnovský Klub seniorů. Více informací se případní zájemci o akci dozvědí na telefonním čísle 774 423 197 nebo emailu: klubsen.rpr@centrum.

Poslední akci, kterou T klub – kulturní agentura představuje, je divadelní představení nové metropolitní scény Studio DVA s názvem Kutloch aneb i muži mají své dny.

„V jakémsi obchodním gigacentru objeví manželkou stíhaný pilot Helmut nevyužívanou místnost a spolu se spolutrpiteli, programátorem a manažerem Larsem si ho upraví pro slušné mizení z dosahu žen. Co chlap potřebuje? Pohodlný fotel k podřimování u televizních přenosů fotbalových mačů a nějakou pochoutku. Kulinářský vkus těch tří dokládají všudypřítomné plechovky od piva a krabice od předpečených pizz.,“ přiblížila děj ředitelka TKA Lenka Vičarová s tím, že v hlavních rolích se představí Bohumil Klepl, Václav Jílek, Michal Slaný a Roman Štabrňák. Vstupné s místenkou stojí v první polovině sálu 460 korun, ve druhá polovině pak o třicet korun méně. Lístky je možné si předem rezervovat telefonicky na čísle 571 651 233 nebo na e-mailu: ekonomicke@tka.cz


Autor: