Tohle rozhodnete vy! Město zve na premiérové Veřejné fórum

, aktualizováno:
Tohle rozhodnete vy! Město zve na premiérové Veřejné fórum

Pomozte vytipovat deset priorit města. S takovým sloganem a prosbou se na své obyvatele obrací město Rožnov pod Radhoštěm v rámci akce s názvem Veřejné fórum. To se v Rožnově uskuteční ve středu 4. října 2017 od 16.30 hodin ve Společenském domě.

„Veřejné fórum pořádáme poprvé. Je to příležitost pro občany pomoci stanovit deset největších problémů našeho města tak, aby s těmito informacemi mohla radnice v následujícím období pracovat a snažit se tyto problémy řešit," představil novinku místostarosta města Jan Kučera.

Ve Společenském domě v Rožnově první říjnovou středu mohou lidé u jednotlivých tematických kulatých stolů s politiky a vedoucími zaměstnanci města diskutovat například infrastrukturu, energetiku a dopravu, životní prostředí, veřejný prostor a územní plán, ale také kulturu, cestovní ruch a místní ekonomiku či sociální oblast, zdravotnictví a bydlení.

„Akce Veřejné fórum je další aktivitou v rámci městským úřadem zaváděné Místní agendy 21, prostřednictvím které se radnice snaží zapojit veřejnost do plánování rozvoje města," přiblížila koordinátorka Zdravého města a MA21 Dagmar Šnajdarová z Odboru rozvoje MěÚ Rožnov.

„Chceme radnici přiblížit občanovi co nejvíce. Proto občany srdečně zveme na akci, která je pro ně skutečně jedinečnou příležitostí pomoci rozhodovat o tom, co by se mělo ve městě udělat. Veřejné fórum plánujeme realizovat každý rok a vždy na příštím fóru vyhodnotíme to, co se v těch největších problémech za uplynulý rok posunulo," dodal místostarosta Kučera.

Na akci nebude chybět pocitová mapa, představení investic města, prezentace místních produktů, losování zajímavých cen a občerstvení.


Autor: