Třetí nejstarší občan oslavil sto let

, aktualizováno:
Třetí nejstarší občan oslavil sto let

V myslivecké uniformě přivítal starostu Rožnova Radima Holiše třetí nejstarší občan města Ladislav Křenek. Ten ve čtvrtek 21. května oslavil své sté narozeniny.

„Moc si toho vážím, že jste ke mně přijeli, na to budu dlouho vzpomínat," přivítal oslavenec hosty, mezi kterými kromě starosty Holiše byla také pracovnice matriky MěÚ Rožnov Marie Štůsková a Ludmila Pekarová z Okresní správy sociálního zabezpečení. Ta panu Ladislavu Křenkovi předala gratulaci od ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové.

Na tradiční otázku na recept dlouhověkosti odpověděl pan Křenek: „Nekouřil jsem, nepil a celý život jsem byl v plné práci. Po vyučení natěračem a lakýrníkem v Brně jsem pracoval jako živnostník a po válce jsem nastoupil v Tesle. A tam jsem pracoval až do důchodu," uvedl Ladislav Křenek.

A volný čas? Ten pan Křenek trávil jako myslivec v lese. Také se gratulantům pochlubil řadou trofejí, které při procházkách v lese získal.

A právě les je místo, kam by se pak Křenek chtěl ve svém krásném věku ještě podívat. „Dlouho jsem nebyl na Javorníku, kdyby to šlo, chtěl bych se na jeho hřeben ještě vydat," povzdechl si oslavenec.

„Toto přání panu Křenkovi splníme. Myslím, že se nám podaří zajistit povolení na jednorázový výlet autem na Javorník. Vždyť tady pan Křenek zimní péčí o zvířata nechal kus svého srdce," slíbil starosta Rožnova Radim Holiš.

Ladislava Křenka čekají o víkendu velké rodinné oslavy. Poblahopřát by na ně měli přijít i čtyři vnuci a šest pravnuků. A my přejeme ještě jednou vše nejlepší.