Úklid města komplikují neukáznění řidiči

, aktualizováno:
Úklid města komplikují neukáznění řidiči

Webové stránky města, tisková zpráva, inzerát ve Spektru Rožnovska a reportáž TV Beskyd. Ve všech těchto médiích se v uplynulých třech týdnech objevily informace s harmonogramem jarní blokové očisty města. Především řidiči byli nabádáni k tomu, aby v době očisty na komunikaci, které se úklid týká, neparkovali svá vozidla. Skutečnost je ale bohužel stejná jako v předchozích letech.

„Řada řidičů dopravní značení, které bylo na komunikace umístěno s týdenním předstihem, nerespektuje. Porušují tak Zákon o silničním provozu. Snažíme se zjistit jednotlivé vlastníky aut a následně, pokud jsou například doma, je kontaktujeme a necháváme auta přeparkovat. V některých případech se nám ale nepodaří vlastníka vozidla dostihnout a jejich auto pak řádné očistě města překáží. Řidiče samozřejmě předvoláváme k podání vysvětlení, ale to už bohužel nezachrání naplánovaný úklid komunikace,“ uvedl ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm Daniel Vašut, který znovu apeluje na všechny vlastníky motorových vozidel, aby respektovali dopravní značení a na dobu nezbytně nutnou uvolnili silnice a parkoviště ve městě.

Situace je ve srovnání s předchozími lety komplikovanější v tom, že jarní bloková očista byla dvakrát odložena kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám.

„Ani to ale nevysvětluje, proč na třech ulicích, které od rána čistíme, stálo v zákazu stání celkem 25 vozidel,“ uzavřel Daniel Vašut.

Jarní bloková očista města bude pokračovat po celý duben a část května. Časový harmonogram úklidu jednotlivých míst ve městě je zde.


Autor: