V psím útulku je 25 psů

, aktualizováno:

Psí útulek funguje v Rožnově pod Radhoštěm v místní části Palkovňa (pod kopcem Hradisko).
„Vlastníkem útulku je město Rožnov, které hradí veškeré náklady na krmivo, ošetření i provoz. Provozovatelem je od roku 2005 MVDr. Radim Korbáš, který se stará o pohodu a zdraví zvířat," uvedla Lenka Němcová z odboru správy majetku rožnovského MěÚ.
„V průběhu roku 2014 bylo do útulku předáno 39 psů a 44 se podařilo najít nový domov. Z toho jsme odchovali a připravili k adopci 6 vrhů štěňat, která byla opuštěna, nebo do útulku předána nálezci. Poděkování patří skupince dobrovolníků, kteří zřídili a provozují facebookové stránky útulku a výrazně se podílejí na hledání nových psích domovů," doplnila Lenka Němcová s tím, že před nadcházejícím zimním obdobím by bylo dobré umístit co nejvíce psů k novým majitelům.
„V rožnovském útulku se momentálně nachází 25 psů různých ras, velikostí i povahových vlastností. U některých jedinců není žádný problém se socializací, protože nemají důvod lidem nedůvěřovat, u některých ale může chvíli trvat, než si na nového majitele zvyknou. Provozovatel útulku, nebo přítomný ošetřovatel vždy poradí a doporučí vhodného psa podle požadavků případných zájemců. V naprosté většině ale získají noví majitelé společníka, který je bude milovat a bude vděčný za to, že má domov," uvedla Němcová.
„Při adopci zaplatí zájemce pouze částku za naočkování. Navíc je po dobu jednoho roku zproštěn povinnosti platit poplatek za psa. Druhou variantou, jak v útulku pomoci, je možnost si v průběhu provozní doby některého psa vypůjčit na procházku. V tomto případě psa vyvede a předá ošetřovatel. Dětem mladší 18-ti let bude pes vydán na procházku pouze v doprovodu dospělé osoby. V okolí útulku je velmi pěkné prostředí pro vycházky. Zabavit se může celá rodina a odměnou bude nový psí kamarád," uzavřela Lenka Němcová.

Útulek pro zvířata v nouzi je neziskové zařízení. Jedná se o společensky nutné zařízení, které z hlediska prevence možného šíření nákaz a etické odpovědnosti za každé zvíře plní karanténní, společenskou a humanitární úlohu ve veřejném zájmu.
Útulek není náhradou ani alternativou soukromého chovu, neboť přes veškeré profesionální snahy, není vždy možno poskytnout zvířatům v útulku tolik péče, kolik lze očekávat při chovu v soukromém držení.

Provozní doba útulku je :
V letním čase od 1. března do 31. října :
Po – pro veřejnost zavřeno
Út – Ne : 14,00 – 17,00
V zimním čase cca od 1. listopadu do 31. března:
Po – pro veřejnost zavřeno
Út – Ne : 12,00 – 15,00


Autor: