V Rožnově funguje noclehárna a denní centrum

, aktualizováno:
V Rožnově funguje noclehárna a denní centrum

„Otevření denního centra i noclehárny provázelo velká očekávání jak z naší strany, tak i ze strany lidí bez přístřeší. První dny se nesly především ve znamení seznámení se s potenciálními uživateli, novým prostředím a vlastně i celých mikroregionem. Bylo nutné nastavit si pravidla spolupráce a společně pracovat na vybudování kvalitních služeb, které by stály na pevných základech," sdělil ředitel provozní organizace Jiří Růžička a dodal: „Samozřejmě se nám nepodařilo vše bez problémů, ale dnes, po prvních dnech provozu, můžeme říci, že se obě služby setkaly se zájmem uživatelů i širší společnosti, za což jsme velmi rádi. V současné době máme 10 klientů, kteří využívají denní centrum a 10 klientů, kteří využívají noclehárnu."

Noclehárna je otevřena denně od 19:00 do 7:00 hodin. V denním centru, které je klientům k dispozici od pondělí do pátku, si mohou lidé bez přístřeší uvařit, vyprat nebo provést osobní hygienu. K dispozici je také sociální pracovnice Daniela Románková, která je zároveň vedoucí služeb. Klientům pomáhá vyřídit doklady, příspěvek v hmotné nouzi nebo si hledat práci.

Sociální pracovnice uvedla, že milým překvapením byl pro Elim zájem veřejnosti. „Zvonily nám telefony a lidé se ptali, jak mohou pomoci nebo se jen přišli podívat, jak naše služby vypadají," řekla Románková s tím, že se objevili už i první dárci.

Tým pracovníků Elimu však má před sebou ještě velký kus práce. „Přesto ale každý den získáváme cenné zkušenosti a pevně věříme, že postupem času se naše služby stanou nedílnou součástí života města i jeho občanů," uzavřela vedoucí těchto služeb.