V Rožnově může do EP volit 14.073 oprávněných voličů

, aktualizováno:
V Rožnově může do EP volit 14.073 oprávněných voličů

Volby do Evropského parlamentu proběhnou o tomto víkendu v celé Evropské unii a v Rožnově pod Radhoštěm (stejně jako v jiných městech České republiky) budou volební místnosti otevřeny v pátek 23.5.2014 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 24.5.2014 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

„Podobně jako u voleb do Poslanecké sněmovny, Senátu, kraje nebo jako u tzv. komunálních voleb bude v Rožnově celkem 14 volebních okrsků, do kterých je „rozděleno" celkem 14.073 tzv. oprávněných voličů – obyvatel našeho města," uvedla starostka Rožnova Markéta Blinková.

„Volit může každý občan České republiky poté, kdy prokáže svoji totožnost a státní občanství České republiky (platným občanským průkazem, cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky, cestovním průkazem České republiky), nebo totožnost a státní občanství jiného členského státu Evropské unie a zápis v evidenci obyvatel. Neprokáže-li uvedené skutečnosti stanovenými doklady, nebude mu hlasování umožněno," doplnila Božena Kořenková, která má volby v Rožnově p.R. na starosti.


Autor: