V Rožnově se podle průzkumu špatně podniká

, aktualizováno:
V Rožnově se podle průzkumu špatně podniká

Nízký podíl dlouhodobě nezaměstnaných, výše průměrného platu, vstřícnost radnice nebo z pohledu podnikatelů užitečné webové stránky. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem Zlínského kraje stal Holešov. Na druhém místě skončila ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, Bystřice pod Hostýnem. Třetí příčku obsadil Zlín.

V rámci průzkumu mezi podnikateli, který je součástí projektu Města pro byznys, se analytici společnosti Datank zaměřili i na možnosti podpory propagace místních podnikatelů ze strany radnice. Vyplynulo z něj, že více než polovina podnikatelů v Luhačovicích, Otrokovicích, Uherském Brodě a Vsetíně považuje aktivitu radnice v tomto směru za důležitou. Naopak nejméně důležitá je podpora radnice pro podnikatele v převážně turistických oblastech – Rožnov pod Radhoštěm, Zlín, Uherské Hradiště a Kroměříž. Důvodem může být například zkušenost se zajištěním vlastní propagace či dostatek dostupných informací o lokalitě.

Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním radnice ovlivnit.

Celkové pořadí měst ve Zlínském kraji:

Pořadí

Město

1.

Holešov

2.

Bystřice pod Hostýnem

3.

Zlín

4.

Luhačovice

5.

Kroměříž

6.

Vizovice

7.

Uherské Hradiště

8.

Valašské Meziříčí

9.

Vsetín

10.

Uherský Brod

11.

Valašské Klobouky

12.

Otrokovice

13.

Rožnov pod Radhoštěm