V Rožnově vzniká další obchodní centrum

, aktualizováno:
V Rožnově vzniká další obchodní centrum

Na příjezdu do Rožnova ve směru od Valašského Meziříčí byla zahájena výstavba obchodního centra Fastmall, kterou realizuje stavební a developerská společnost FASTAV DEVELOPMENT – AOC, s.r.o., která bude obchodní centrum také provozovat.

„Naše společnost spolupracuje od počátku projektové přípravy na konečné podobě centra s příslušnými orgány města Rožnov pod Radhoštěm. Respektovali jsme požadavek odboru životního prostředí MěÚ Rožnov na zachování stávajícího vzrostlého dubu letního, a proto bylo nutné obchodní centrum rozdělit na dva samostatné objekty. Jsou zde zakomponovány dřevěné prvky v kombinaci s moderními materiály a také bylo myšleno na životní prostředí. Po konzultacích projektu s občanským sdružením Zdravý Rožnov bude z původních dřevin vybudován „Logger" – broukoviště pro úkryt hmyzu a kladení jejich vajíček. Zeleň kolem obchodního centra bude sestavena z původních dřevin vyskytujících se na Valašsku jako například tis červený a kolem chodníku bude vysazen záhon extenzivních trvalek. V okolí centra budou umístěny budky pro netopýry," uvedla ve svém vyjádření společnost FASTAV DEVELOPMENT – AOC, s.r.o.

Předpokládané otevření obchodního centra bude v červnu 2019. „Zákazníci se mohou těšit na prodejny elektrospotřebičů, sportovních potřeb, oděvů, bytových doplňků, drogerie a také bylo myšleno na domácí mazlíčky," doplnili zástupci společnosti FASTAV DEVELOPMENT – AOC, s.r.o..


Autor: