Valašské folkrockování oslaví čtvrtstoletí

, aktualizováno:
Valašské folkrockování oslaví čtvrtstoletí

MIROSLAV ŽBIRKA S KAPELOU
Miro Žbirka, spevák, skladateľ a textár. Držiteľ ocenení Zlatý slávik a niekoľkonásobný slovenský Slávik.
Miro Žbirka začínal v popmusic ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev... V období 1976-1980 natočil dnes už klasické hity Dievčatá, Drahá, Zažni a ďalšie. V roku 1981 založil s Lacom Lučeničom skupinu Limit a vydal sa na sólovú dráhu. Prvý sólový album dostal názov Doktor Sen. V roku 1982 sa Miro stal československým Zlatým slávikom – ako prvý interpret zo Slovenska. Za obdobie svojej činnosti absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, natočil celý rad autorských albumov a niekoľkokrát zopakoval víťazstvo v ankete Zlatý slávik, tentoraz na Slovensku. Prvý sólový album natočil už v roku 1980 a nasledovalo ďalších 25 albumov. Zatiaľ posledným radovým albumom je Symphonic Album.

 

JIŘÍ SCHMITZER
Jiří Schmitzer je herec a písničkář. Po absolvování DAMU hrál v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, od roku 1985 je členem Ypsilonky. Nezapomenutelné jsou jeho filmové role, např. v úspěšné komedii Marečku, podejte mi pero!, v níž si synovský part zahrál po boku svého otce Jiřího Sováka. V přepisu Postřižin Bohumila Hrabala, který v roce 1980 natočil Jiří Menzel, na sebe upozornil coby nevýbojný správce pivovaru. Objevil se i v dalších filmech - Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Černí baroni, Báječná léta pod psa, Kráska v nesnázích a v mnoha dalších. V roce 1997 získal jako „nejlepší herec v hlavní roli" ve filmu Bumerang Českého lva. Působí také jako skladatel, skládal hudbu pro divadelní inscenace (mj. i pro Národní divadlo). Popularitu si získává také jako osobitý písničkář se svými převážně humornými písničkami. Vydal již čtyři alba.

 

BANJO BAND IVANA MLÁDKA
Ivan Mládek je znám hlavně jako zpěvák a skvělý humorista, ale možná nevíte, že je také absolventem Vysoké školy ekonomické. V roce 1966 založil „Old Time trio", s kterým účinkoval na pravidelných jam sessionech v pražském Poetickém klubu Viola a v rozšířené sestavě i ve studentském klubu Vltava. V té době také hrál na banjo s tehdy populárním triem KTO. V roce 1970 na coutryovém festivalu v pražské Lucerně slavil úspěch se svým trojbanjovým banjo bandem, kterému sami organizátoři festivalu dali název Banjo Band Ivana Mládka. Na poli televizní zábavy se proslavily jeho pořady „Čundrcountry show" a „Country estráda". Pro tyto formáty psal všechny monology a scénky. Ivan Mládek napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly, např. Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda. Natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektivních" olejů. Se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených státech a Ruské federaci.
Program Banjo Bandu Ivana Mládka je průřezem tvorby celé doby jeho existence. V podání protagonisty skupiny a jeho zpívajících komiků a hudebníků uslyšíte jak písně známé už od sedmdesátých let, tak písně novější či neprávem „zapadlé".
Složení skupiny: Ivan Mládek - zpěv, banjo, Jan Mrázek - zpěv, valcha, banjo, Vítězslav Marek - trubka, banjo, Zdeněk Kalhous - stride piano, Libuna Roubychová - guitariano, zpěv, monology, Lenka Plačková - zpěv, monology, Lenka „Kalamity" Šindelářová - zpěv, pantomima.

 

GIPSY.CZ
Za devět let působení se stali Gipsy.cz jedním z nejznámějších českých hudebních reprezentantů ve světě. Stáli již na prestižních festivalových pódiích i v klubech 36 zemí celého světa, od Glastonbury po Ljubljanu, od Lisabonu přes Kyjev až po Soul nebo Austrálii. Jednou z posledních exotických destinací bylo i Alžírsko.
Kapela vydala v září minulého roku úspěšné album Upgrade. Název není náhodný, skupina totiž prošla během posledních dvou let nepřehlédnutelnými změnami. Výsledkem je skvělá hudební parta složená ze čtyř velmi výrazných česko-slovenských umělců. V čele stojí charismatický zpěvák Radek Banga, po jeho boku výborný kontrabasista Tomáš Baroš a Viliam Didiáš, jeden z nejlepších slovenských houslistů. Na akordeon hraje nový mladý talent z Prahy Jan Březina. Toto složení umožnilo posunout hranice zvuku opět o velký kus dál. K nové desce skupina natočila již dva videoklipy Odraz v očích, který vznikl na podporu rodinných vztahů, a Žigulik, který vás jistě pobaví. „Upgradovaní" Gipsy.cz vás překvapí, pobaví, roztančí, potěší i dojmou.

 

Předprodej vstupenek:
Vstupné v předprodeji: 280 Kč, na místě 340 Kč, ZTP a děti 7-12 let 100 Kč. Děti do 7 let zdarma.
Sleva vstupného: 20% s kartou mládeže EURO 26
Předprodej vstupenek: T klub, IC a VMP – budova Sušáku.
Rezervace vstupenek pro mimo rožnovské zájemce: ekonomicke@tka.cz nebo na tel. 571 651 233. Předprodej vstupenek bude ukončen 8. srpna 2014 ve 12 hodin.
Doprodej vstupenek ve výši 340 Kč bude probíhat v sobotu 9. srpna od 16.30 hodin v prodejním stánku u vstupu do Valašské dědiny vedle budovy Sušáku.

 

Line-up:

Miro Žbirka s kapelou 18.00 – 19.00 h.

Jiří Schmitzer 19.45 – 20.45 h.

Banjo Band Ivana Mládka 21.30 – 22.30 h.

Gipsy.cz 23.15 – 0.15 h.

 banjo-band-ivana-mladka.jpggipsy.cz.jpgmeky_zbirka.jpgPlakat_VF_2014.jpgschmitzer.jpg