Vedení Rožnova by mělo zůstat prakticky stejné

, aktualizováno:
Vedení Rožnova by mělo zůstat prakticky stejné

V úterý 30.10. proběhne ustanovující Zastupitelstvo města Rožnov pod Radhoštěm. Hlavními body bude volba starosty a místostarostů města a také členů rady města.

Na funkci starosty města bude navržen dosavadní starosta Radim Holiš (ANO 2011). Na pozici prvního místostarosty by se měl posunout dosavadní druhý místostarosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci). A dosavadní první místostarostka města Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov) bude v případě zvolení vykonávat funkci neuvolněné místostarostky.

Zásadním způsobem se nezmění ani obsazení rady města. Tento sedmičlenný orgán města bude (opět v případě zvolení) působit ve stejném složení jako v letech 2014-2018 s jedinou výjimkou – místo Petra Jelínka (Starostové a Nezávislí) nastoupí do rady Jiří Pavlica (ANO 2011). Hnutí ANO 2011 tak bude mít v radě města celkem tři členy (Radim Holiš, Lenka Střálková, Jiří Pavlica), Nezávislí Rožnováci dva členy (Jan Kučera a Martin Drápal) a Zdravý Rožnov také dva členy (Kristýna Kosová a Petr Kopecký).

K dnešnímu dni byla mezi hnutím ANO 2011 a sdruženími Nezávislí Rožnováci a Zdravý Rožnov podepsána Dohoda o spolupráci, která bude do konce týdne potvrzena koaliční smlouvou.


Autor: